Semináře "CESTA STROMŮ"

 pro rok 2011

 

Každý hledáme svou cestu a ne vždy je to cesta, která nám dává radost a naději. Dalo by se říci, že stromy nemají žádnou cestu, vždyť se nepohybují z místa na místo jako lidé, ale opak je velkou pravdou.

Jejich „cesta“ je někdy velmi dlouhá,

plná Síly, Trpělivosti a tvořivosti, Radosti, Obětavosti a Moudrosti.

Pojďme naslouchat jejich hlasům i příběhům. Nastal čas nových cest pro každého z nás.

 

Chci Vás provést CESTOU STROMŮ, která začíná v zemi u kořenů a směřuje do koruny stromů k nebi - ke světlu. Zasvětím Vás do mnohých souvislostí i

krásných poznání, jak jsou naše životy – cesty propojeny se stromy a přírodou.

Přijeďte se naučit pozorovat a poznávat tvůrčí sílu stromů, jejich cestu, oddanost a službu tomuto světu. Všem nám může velmi pomoci nalézt ztracenou naději, radost i lásku a odvahu na našich cestách životem.

Ukáži Vám skrytou krásu dřeva stromů, jeho vůni, jemnost, tvárnost i léčivou sílu. Sami si vyzkoušíte, jak vznikají naše výrobky, a přiučíte se novému tvoření. Dle času a počasí navštívíme stromy a shlédneme krásná místa Národního parku ČESKÉ ŠVÝCARSKO.

Budu Vám vyprávět a předávat své poznání o stromech i lidech, keltském stromokruhu, zákonitostech přírody a též zahraji na fujaru, abychom společně prožili malou část CESTY STROMŮ.

 Organizační plán:

Abychom mohli naše semináře dopřát více lidem, rozhodli jsme se uskutečnit jej v jeden den za nižší cenu 900,- kč na osobu, děti do 12 let zdarma, 13 - 17 let je jednotná cena 250,-kč (domluva možná).

Dle možností a zájmu účastníků lze přespat(příplatek za nocleh).

Seminář bude probíhat vždy v sobotu od 9:00 do 19:00 včetně procházky do přírody za doprovodu hry na fujaru, povídání o stromech i přírodě. Seminář je určitě vhodný i pro rodiny s dětmi .

Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte, volejte a pište.

stromyazivot@seznam.cz

tel: 605 388 722 

Sobotní program:

„Cesta ke kořenům stromů“

V dopolední části se seznámíme se stromy a jejich dřevem i vlastnostmi, včetně keltského stromokruhu. Půjdeme ke kořenům i k duši stromů, včetně praktického tvoření a ukázek výroby. Současně si každý účastník vybere dřevěný výrobek, který si sám dokončí a odveze domů. (hřeben, spona do vlasů, dřívko apod.)

Po obědě výprava – návštěva do říše stromů.

„Cesta do koruny stromů“

Druhá část semináře je spojená s výpravou do přírody (lesy, louky, skalní vyhlídky ČESKÉHO ŠVÝCARSKA -oblast Jetřichovice), při které vám budu vyprávět více ze života stromů, vnímání přírody v  souvislostech s životem lidí. Vše za doprovodu hry na fujaru, přírody a stromů.

Po návratu cca v 19:00 společná večeře a závěrečné ukončení semináře.

Dle zájmu mohou účastníci přespat do neděle za příplatek.

 Cena semináře: 900,- Kč (na osobu)

Platbu lze zaplatit na místě, nebo převodem na účet.

Pokud zvažujete vzít sebou děti, napište nám.

Na semináři si též můžete zakoupit naše výrobky se slevou.

 

Doporučuji vzít si sebou:  karimatku na sezení venku, pláštěnku, zavírací nůž, boty do přírody, jídlo jen pokud se rozhodnete stravovat sami, vedle ubytovny je příjemná restaurace s terasou a velkou zahradou v klidném prostředí, hluboko v lese. 

 

Můžete využít komfortní ubytování, 2 - 4 lůžkové pokoje se soc.zařízením včetně snídaně za 400,-kč na osobu

Jedná se o penzion Relax http://www.penzionrelax.cz/

Horní Chřibská - u nádraží ČD

Není třeba zajišťovat si něco luxusnějšího a pohodlnějšího.

Skvěle zde vaří! Cena obědu cca. 65,- Kč včetně možnosti jídel bez masa.

 

Ti co se chystají vlakem, mohou vystoupit na nádraží Horní Chřibská a hned po východu ven, přes cestu se nachází penzion Relax.

 

Ti, co se chystají vlastním autem mohou dojet na místo z Dolní Chřibské,

nebo z Rybniště. Pro zjednodušení je možnost sejít se v Rybništi na vlakovém nádraží a společně se přesuneme k penzionu. Neváhejte zavolat, pokud si nebudete vědět rady. (605 388 722)

 

Není potřeba mít spacák, pouze karimatku na sezení venku.

 

Pokud potřebujete vědět více pište, volejte:

stromyazivot@seznam.cz

tel: 605 388 722