Představujeme vám naše dílničky pro děti,

ale i mládež - pro školy, školky, dětské tábory a jiné akce, které souvisí s dětmi, enviromentální výchovou a vzděláváním.

 

 

Snad každý jednou seděl s malým nožíkem v ruce a vyřezával svou první větvičku, lodičku z kůry a nebo píšťalku. Dřevo se tak stalo dalším materiálem v poznávání světa našima dětskýma očima.

Jsou to vzácné chvíle, kdy si člověk může vyzkoušet dotekem s přírodou jak přenést své představy, svůj cit do různých materiálů, ať už je to dřevo, hlína, kámen, železo a další přírodní materiály. Není nad to prožít tyto tvůrčí momenty, které mohou jednou usnadnit naše rozhodování, jakou cestou povede náš život. Navíc upevňují naší povahu a vztah k práci, k přírodě, k lidem i k této zemi, kterou jednou budou naše děti buď spravovat nebo drancovat. V tomto ohledu je důležité věnovat dětem velkou pozornost a poskytnout jim příležitost vyzkoušet si tvůrčí práci, aby poznali, že vše má svůj čas tvoření, určité pracovní postupy i potřebné vědomosti a zkušenosti.

 

Naše tvůrčí dětské dílny se snažíme připravit s ohledem na věk dětí. Doporučený počet na jednu dílnu je cca. 15 dětí.

Nejdříve si s dětmi povídáme, ukazujeme jim různé druhy dřev a zvláštnosti, které dřevo má včetně obrázků. Během povídání se dozví o jeho vlastnostech a některé příběhy stromů. Vše je doprovázeno hrou na fujaru. Po té si děti vyberou předpřipravený výrobek, který si za naší asistence dobrousí. Nejdříve ručně a po té na malé brusce.

Je to pro děti vždy velký zážitek, na který už nezapomenou a pomůže jim v sobě rozvinout velký UM, další možnosti i jejich schopnosti.

Délku dílničky přizpůsobujeme, dle domluvy.

Pokud máte další otázky, můžete nám napsat na stromyazivot@seznam.cz, nebo zavolat na tel. číslo: 604 109 330

 

Rádi přijedeme i k vám.

Zde můžete spatřit dílničku v Lochkově u Prahy

 

      

 

   

    

  

 

:-)

Toto byla dílnička v oblasti Českého Švýcarska pro francouzské liceum z Prahy.

Všechny děti byly jiné národnosti, což bylo pro nás hodně zvláštní, ale byli tu i překladatelé a některé děti uměly dobře česky.

      

Tento klučina měl takovou radost ze samotného tvoření, že na to nikdy nezapomenu a vůbec nevadilo, že byl jiné národnosti. Radost nezná hranice.

   

  

Dopřejte i vašim dětem tento zážitek.

 

  

    

 

:-)

Zde jsme opět v národním parku České Švýcarsko

   

Ukázka různého nářadí pro práci se dřevem a jak se používá.

     

Ukázka různého nářadí pro práci se dřevem a jak se používá.

  

  

    

 

:-)

A tady jsme navštívili dětský tábor na šluknovsku.

  

     

Práce na bruskách děti opravdu baví a vždy je zaujme.

Navíc si sami dobrousí nějaký výrobek, který si odnesou domů.

  

      

 

Napište nám a rádi přijedeme i k vám:

stromyazivot@seznam.cz

nebo volejte: 604 109 330

 

 

Další ukázka našich dílniček je zde