Tvořivé dílny pro děti

Snad každý jednou seděl s malým nožíkem v ruce a vyřezával svou první větvičku, lodičku z kůry a nebo píšťalku. Dřevo se tak stalo dalším materiálem v poznávání světa našima dětskýma očima.

Jsou to vzácné chvíle, kdy si člověk může vyzkoušet dotekem s přírodou jak přenést své představy, svůj cit do různých materiálů, ať už je to dřevo, hlína, kámen, železo a další přírodní materiály. Není nad to prožít tyto tvůrčí momenty, mhou jednou usnadnit naše rozhodování, jakou cestou povede náš život. Navíc upevňují naší povahu a vztah k práci, k přírodě i k lidem. V tomto ohledu je důležité věnovat dětem velkou pozornost a poskytnout jim příležitost vyzkoušet si tvůrčí práci, aby poznali, že vše má svůj čas, určité pracovní postupy i potřebné vědomosti a zkušenosti.

 

Naše tvůrčí dětské dílny se snažíme připravit s ohledem na věk dětí. Doporučený počet na jednu dílnu je cca. 15 dětí.

Nejdříve si s dětmi povídáme, ukazujeme jim různé druhy dřev a zvláštnosti, které dřevo má včetně obrázků. Během povídání se dozví o jeho vlastnostech a některé příběhy stromů. Vše je doprovázeno hrou na fujaru. Po té si děti vyberou předpřipravený výrobek, který si za naší asistence dobrousí. Nejdříve ručně a po té na malé brusce.

Délku dílničky přizpůsobujeme, dle domluvy.

Pokud máte další otázky, můžete nám napsat na stromyazivot@seznam.cz, nebo zavolat na tel. číslo: 604 109 330

    

      

Na těchto obrázcích máte možnost spatřit naší tvořivou dílnu v základní škole "Pastelka" v Rumburku.

     

Na těchto záběrech si můžete všimnout, že to děti opravdu zaujalo. Je někdy sice náročné udržet jejich pozornost, ale to je asi daň dnešní doby. Proto je důležité, aby děti mohli více do přírody a též si vyzkoušet mnoho řemesel a i další tvůrčí činnosti lidského působení.

    

       

Toto jsou záběry z dílničky v "Toulcově dvoře "v Praze.

       

Též dospělí si přijdou na své.

  

A zde jsou záběry z dílničky v dětském domově v Krásné Lípě.

    

Rádi přijedeme i k vám.

www.stromyazivot.cz

stromyazivot@seznam.cz

 

Doporučujeme a zveme vás srdečně také na naše semináře

"CESTA STROMŮ"