Představujeme naší dílničku pro děti,

která se uskutečnila na ALLfestivalu

v Litoměřicích 2016

 

 

V rámci tohoto velkého a velmi zdařilého festivalu na severu naší krásné země, jsme uspořádali dřevěnou dílničku pro děti, kde si mohli vyrobit malý dřevěný nožík, srdíčko, přívěsek na klíče či na krk, ale i dřevěnou sponu do vlasů.

Zájem byl tak velký, že nás to doslova překvapilo. Po tři dny celého festivalu naší dílničkou prošlo více jak 100 dětí. Někteří se vracely a chtěli to prožít znovu a znovu.

Rodiče byli též spokojení, když viděli, jak jsou jejich děti šikovné a co všechno v sobě ještě mají. V klidu si tak mohli zajít na přednášku, podívat se po nabídkách celého festivalu a o děti měly skvěle postaráno.

Musíme s jistotou říci, že děti potřebují tvořit a pracovat, velice pozitivně to působí na jejich charakter, schopnosti i vlastnosti. Myslím, že pan Komenský a mnozí další učitelé by měly velkou radost. Dopřejme svým dětem tyto prožitky a nejenom na festivalech, ale především ve školách a školkách. Osobně si myslím, že by děti už od základní školy měly mít aspoň týden souvislé a skutečné praxe. Je to jedinečná šance, jak pomoci jejich životu i naší zemi pro lepší budouCTnost.

Pokud chcete naší dílničku pro své akce či do škol a školek, neváhejte nám zavolat, máme velké zkušenosti a mnoho úspěšných dílniček za sebou i před sebou.

Pište a volejte stromyazivot@seznam.cz, nebo zavolat na tel. číslo: 604 109 330

 

Rádi přijedeme i k vám.

 

No a jak to vypadalo v Litoměřicích?

 

 

 

 

      

  

   

Toto byla úspěšná dílnička na ALL festivalu v Liotměřicích 2016

 

    

  

 

 

 

 

:-)

      

Radost při práci a tvoření nezná hranice.

   

    

Dopřejte i vašim dětem tento zážitek.

  

    

:-)

Tento kluk byl opravdu moooc šikovný, trpělivý a radil pěkně i ostatním.

      

Napište nám a rádi přijedeme i k vám:

stromyazivot@seznam.cz

nebo volejte: 604 109 330

   Program ALLfestivalu v Litoměřicích byl pestrý a barevný.

 

A zde ještě pár slov o našich dílničkách a seminářích pro děti i pro dospělé.

Snad každý jednou seděl s malým nožíkem v ruce a vyřezával svou první větvičku, lodičku z kůry a nebo píšťalku. Dřevo se tak stalo dalším materiálem v poznávání světa našima dětskýma očima.

Jsou to vzácné chvíle, kdy si člověk může vyzkoušet dotekem s přírodou jak přenést své představy, svůj cit do různých materiálů, ať už je to dřevo, hlína, kámen, železo a další přírodní materiály. Není nad to prožít tyto tvůrčí momenty, které mohou jednou usnadnit naše rozhodování, jakou cestou povede náš život. Navíc upevňují naší povahu a vztah k práci, k přírodě, k lidem i k této zemi, kterou jednou budou naše děti buď spravovat nebo drancovat. V tomto ohledu je důležité věnovat dětem velkou pozornost a poskytnout jim příležitost vyzkoušet si tvůrčí práci, aby poznali, že vše má svůj čas tvoření, určité pracovní postupy i potřebné vědomosti a zkušenosti.

 

Naše tvůrčí dětské dílny se snažíme připravit s ohledem na věk dětí. Doporučený počet na jednu dílnu je cca. 15 dětí.

Nejdříve si s dětmi povídáme, ukazujeme jim různé druhy dřev a zvláštnosti, které dřevo má včetně obrázků. Během povídání se dozví o jeho vlastnostech a některé příběhy stromů. Vše je doprovázeno hrou na fujaru. Po té si děti vyberou předpřipravený výrobek, který si za naší asistence dobrousí. Nejdříve ručně a po té na malé brusce.

Je to pro děti vždy velký zážitek, na který už nezapomenou a pomůže jim v sobě rozvinout velký UM, další možnosti i jejich schopnosti.

Délku dílničky přizpůsobujeme, dle domluvy.

Pokud máte další otázky, můžete nám napsat na stromyazivot@seznam.cz, nebo zavolat na tel. číslo: 604 109 330

 

Napište nám a rádi přijedeme i k vám:

stromyazivot@seznam.cz

nebo volejte: 604 109 330

 

 

Další ukázka našich dílniček je zde